Historie kapely Prorock

Vznik
Co hrajeme
Kořeny kapely
Bubeníci

Prorock - Členové kapely

Radek Pilař (Kryšot), 1974, Turnov - zpěvák

Kryšot - zpěvák

MŮJ HUDEBNÍ ŽIVOTOPIS:

Když mi byly asi tři roky, tak mě zaujal zvuk, když táta omylem šlápl kočce na ocas. Dlouho se mi pak dařilo tenhle nádhernej tón úspěšně napodobovat... Asi v šesti letech mě otec (tehdy člen country kapely Dostavník) začal učit základní akordy na kytaru. Tak jsem si od té doby občas zahrál.

Zlom přišel v létě 2003, kdy jsem si koupil elektrickou kytaru a rozhodl se,že se to naučím a zkusím založit svou vlastní rockovou kapelu. Cvičil jsem v každé volné chvíli, dokonce i celé víkendy bez přestávky. V červnu 2004, když jsme 74. ročník slavili hromadně třicetiny, jsem si zazpíval několik písniček od Kabátů s kapelou Elektrický oslík (povedená pijatika). V únoru 2005 se ke mě připojilo několik nadšenců a dobrých muzikantů, no a kapela Nothor Team byla na světě. Nikdy nezapomenu na tu trému, když jsme v dubnu poprvé živě hráli v hospodě v Klokočí. Nakonec jsem ji utopil a bylo to ready. V létě jsme už hráli po malých festivalech a zábavách po Českém ráji.

V roce 2006 začala kapela z důvodu nedostatku času stagnovat a celý rok se nic nedělo. V únoru 2007 jsem pomáhal Sokolům na Vrátě točit pivo na místním plese. Celý večer hrála kapela RELAX a všichni se dobře bavili. Po půlnoci, když bylo všechno krásně rozjetý, jsem se domluvil s kapelníkem, že si zazpívám pár písniček. V tu chvíli se ples proměnil v rockovou zábavu a ani už nevím, jak to tam dopadlo.

Několik dnů na to mi volal kapelník skupiny Prorock , jestli bych neměl zájem zpívat v kapele. Já byl tak zaskočen, že jsem ani nepřijel na první zkoušku. Na druhou jsem se dostavil a od dubna 2007 už to všichni znáte.

Váš Kryšot


Martin Materna, 1968, Turnov - kapelník, kytarista, zpěvák

Matin Materna - kapelník

MŮJ HUDEBNÍ ŽIVOTOPIS:

Svými prvními muzikantskými krůčky jsem se vydal s trumpetou v 10 letech do hudebky v Turnově. Tam jsem získal hudební základy, ale úplně první tóny jsem slyšel od své maminky, která mi zpívala a hrála na klavír. Na trumpetu jsem celkem úspěšně hrál 12 let, ale už v té době mě fascinoval zvuk elektrické kytary. Tak jsem si ji sám ještě jako kluk vyrobil. Předělal jsem španělku a hrál jsem na ní přes staré lampové rádio. To byl nářez! Všichni v okolí byli jistě moc rádi. :-D

V 15 letech jsme s klukama z Louček založili kapelu GIGANT. Udělal jsem si kapelnické zkoušky a také jsme složili povinné přehrávky před komunistickou porotou. I tam nám velmi cíleně trochu pomohla ta moje trumpeta. Nejenom doma, ale i na internátě se ze sklepa z naší hudebny ozývalo bigbítový dunění. S Gigantem jsme hráli po místních sokolovnách i na rockových karnevalech, než nám naší rockovou cestu zkřížila vojna.

Na vojně jsem hrál dál. Říkalo se tomu Zájmově umělecká činnost a museli jsme občas udělat vystoupení ve vší slušnosti pro vojáky i ve městě pro civilní publikum, aby nás nechali hrát dál, ale jinak nešlo o nic jiného, než si ve zkušebně tajně pořádně užít rockový nářez.

Po vojně jsem zakotvil v kapele DOKTOR-Q. Přišli si pro mě domů, jestli bych s nima nešel hrát a já šel.
Poté to byla kapela ADAPTACE, která v tu dobu byla daleko tvrdší.

Tam už jsem snil opět o své vlastní kapele podle svých představ a tak se v roce 1998 zrodila. Vzal jsem tlustý fix a nakreslil naše logo:
Logo

Dofám, že se na nás příjdete podívat a zaskákat si s námi

Váš Martin


Honza Vaníček (Vaňas), 1960, Železný Brod - bubeník

Vaňas - bubeník

MŮJ HUDEBNÍ ŽIVOTOPIS:

První paličky jsem si vyzkoušl v 11 letech, ve 14 pak pořídil svoji první hudební soupravu Amati. Poté následovaly dva roky studia LŠU, dále pak jen samouk. V roce 1977 jsem měl první angažmá ve skupině SMARAGD, a s tím spojené i první přehrávky na Parkhotelu Smržovka. Taneční hudba, hodnocení poroty nejvyšší - 90%.

V r. 1982 jsem přestoupil do kapely EXPRES, která měla rockové zaměření. Nákup nové verze sady Amati a opět přehrávky, tentokrát Výstaviště Jablonec. Hodnocení přešlo z procent na třídy a byla mi přidělena třída II. Následovalo velice úspěšné hudební období, které po několika letech skončilo alkoholem. V roce 1988 mi přišla nabídka opět hrát od Petra Ságla. Přesto, že jsem nebyl úplně čistej, ta chuť zase bubnovat byla silnější. Po absolvování dalších povinných přehrávek, v pořadí už třetích, které se konaly v harrachovském kinosále, mě porota hodnotila kladně třídou III. Poté nastaly krásné rocky v kapele K - BARET, za které jsem velice vděčný.

Další velikou stopu na mé hudební cestě zanechal soubor KONTAKT. Působil jsem zde 10 let, a během té doby jsem si pořídil novou hudební sadu Yamaha. Kromě skvělých chvílí na produkcích, kde se hrál převážně střední proud, jsme bohužel zažili i chvíle velice smutné. Opustil nás frontmen kapely Pavel Chmelař a zamířil rovnou do nebe. Při tomto účinkování v Kontaktu jsem měl možnost hrát v hudebním seskupení Pavla Truhláře - REVIVAL 60. Repertoár odpovídal názvu a zvlášť vydařené byly Jarmareční pátky.

Mezi tím bylo ještě pár projektů v různém podání, ale nedlouhého trvání. Podstatné již bylo sděleno. V současné době mám angažmá v rockové kapele PROROCK pod vedením Martina Materny (skvělý tým, dobrý repertoár a nový nástroj). A přesto, že mi do padesátky moc nechybí, tento styl stále miluju.

Oblíbené kapely: Kabát a Rammstein

Mé nástroje:
Bicí: Sonor 3000 - 8", 10", 12", 14", 22"
Bubínek: Pearl signature - Omar Hakim 13x5"
Činely: Sabian
Paličky: Balbex - Jaz Hikor tl. 14, dél. 420

Zdravím všechny fanoušky a těším se nashledanou na PROROCKOVÉ zábavě

bubeník Vaňas


Libor Volek, 1972, Turnov - kytara, zpěv

Libor - kytar

MŮJ HUDEBNÍ ŽIVOTOPIS:

Můj hudební životopis by asi nikoho nezajímal, ale můžu vám sdělit, na co hraju:

Kytara: Ibanes S470 (mahagon)
Preamp: Marshall JMP-1
Procesor: T. C. Elektronic G–MAJOR
Zesilovač: Engl E820 (2 x 35W)
Box: Marshall 1936
Midi Foot Controller: Behringer FCB1010
Jirka Nejedlo, 1965, Michovka - basová kytara, zpěv

Jirka - basa

MŮJ HUDEBNÍ ŽIVOTOPIS:

Od mala jsem hrál na klarinet. Jako všichni v kapele, jsem chodil do hudebky, ale později jsem začal brnkat na kytaru a od ní jsem přešel k base, protože jsem zjistil, že basa je prostě to pravé. Prošel jsem několika kapelami, například Rouden band, který hraje dodnes. S kytaristou Liborem jsme společně hráli už pár let před tím, než byla založena kapela Prorock.